Si të rrisim mjekrën?

15:38, 04.04.2023

Mjekra është e lidhur me maskulinitetin, fuqinë, udhëheqjen dhe mençurinë.

Andaj mjekrra është thuajse esenciale për meshkujt.

Por disa meshkuj vuajnë nga mjekrra e rrallë, per arsye te shumta.

Për të rregulluar problemet me mjekërr ne kemi krijuar rutinen perfekte për ju. 

Si të krijojmë mjekrrën perfekte?

Kujdesi ndaj mjekrrës suaj

Ju duhet të kujdeseni për mjekrrën tuaj dhe ta trajtoni sa më mirë.

Kur vendosni të rritni mjekër, duhet të keni parasysh se do të kaloni nëpër disa faza në të cilat mund të mos ju pëlqejë pamja juaj ose duhet të vuani pak. Mjekra juaj nuk do të rritet brenda natës.

 

Duhet të keni këmbëngulje dhe këmbëngulje

 

Për mjekërr produkti më i mirë i cili shërben per dalje dhe shpeshtim të mjekrrës është Beard Growth Kit. 

 

Me të cilin do të shihni nje mjekërr te plotë ne kohë mjaft të shkurtër, por sic thamë, jo brenda natës. 

 

Beard Growth Kit është një produkt i mahnitshëm për mjekërr. I cili përdoret edhe nga VIP shqipëtarë, disa prej tyre janë: Dardan Gashi, Rifat Smani, Gold AG - Arian Agushi, Alban Rexhaj dhe të tjerë. 

 

 

Andaj nëse me të vërtetë jeni të dedikuar për një mjekërr të plotë, mos hezitoni ta provoni këtë produkt.

 

Kujdesi i përgjithshëm

Kur flasim për rritjen e mjekrrës, nuk flasim vetëm për kujdesin për të, por për kujdesin për të gjithë trupin.

 

Shëndeti i mjekrrës sonë është i lidhur me të gjithë shëndetin e trupit në përgjithësi.

Prandaj, është e rëndësishme të kujdeseni për shëndetin tuaj në përgjithësi.

Ka disa gjëra që mund të na ndihmojnë të rrisim mjekrra më të mira dhe më të shëndetshme. Këto këshilla janë:

 

Bëni stërvitje. Po, edhe nëse duket se jo, nëse ushtrohemi ne përmirësojmë qarkullimin e gjakut në përgjithësi. Gjaku do të qarkullojë më mirë nëpër trupin tonë dhe do të arrijë më mirë në lëkurën e fytyrës. Kështu mjekra do të rritet më e shëndetshme dhe në sasi më të madhe.

 

 

Pushimi. Gjatë orëve që jemi në gjumë, ndodh shumica e rigjenerimit të qelizave. Kjo është ajo ku procesi i rritjes së mjekrës është më i madhi. Pra, një pushim i mirë do të na bëjë që të kemi një normë më të lartë të rritjes së mjekrës gjatë më shumë orëve të natës.

 

 

Stresi. Stresi jo vetëm që çon në rritjen e flokëve më pak, por më pak të shëndetshme dhe përfundon në rënie.

 

 

Dietë të shëndetshme.  Përveç përmirësimit të shëndetit të përgjithshëm, ju mund të integroni disa ushqime që janë më të pasura me lëndë ushqyese dhe të harroni ushqimin e shpejtë ose plot me kalori të zbrazëta. Në dietë mund të vendosim një përmbajtje më të lartë të proteinave të shëndetshme si pule, peshk, vezë, kos, djathë dhe qumësht. Isshtë gjithashtu interesante të vendosni disa fara dhe arra të tilla si bajame, lajthi dhe fara liri. Në përgjithësi rritet konsumi i frutave dhe perimeve.

 

Duhet te kemi durim.

Mjekrra nuk do të mbushet brenda natës e as brenda javës. 

Mjekrra do dedikim, por me produktin për shpeshtim dhe dalje te mjekrrës ju do të bëheni me mjekërr për një kohë mjaft të shkurter.

 

Ndiqni këshillat dhe shikoni mjekrrën tuaj duke u mbushur!

© 2021 - 2024 MJEKRRA SHPK. All rights reserved.